Kup Usługi

Z pewnością nie brakuje osób, które pamiętają jeszcze platformę NC+. Powstała ona w wyniku fuzji dwóch firm, czyli Grupy ITI, będącej właścicielem platformy n oraz przedsiębiorstwa stojącego za Cyfrą+. Pod nazwą NC+ funkcjonowała do 2019 roku, a teraz znamy ją jako Canal+. Osoby, które zdecydowały się pozostać abonentami lub stały się nimi po zmianie nazwy, wypowiedzenie umowy z NC+ muszą tak naprawdę przesłać na warunkach Canal+. Podpowiadamy, jak postępować, gdy chcemy zrezygnować z usług tej platformy.

NC+ wypowiedzenie umowy – sprawdź, co podpisałeś

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki trzeba podjąć, zanim prześle się do dawnego NC+ wypowiedzenie umowy, powinno być sprawdzenie, na jaki okres została ona podpisana. To bardzo ważne, gdyż w Canal+ najlepiej rozwiązać umowę dostarczając wypowiedzenie najpóźniej 30 dni przed końcem okresu, na jaki została zawarta. Składając takie oświadczenie w sierpniu, do końca września pozostajemy abonentami.
Można również zrezygnować w dowolnym momencie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Należy jednak mieć na uwadze, że jeśli robimy to przed końcem bieżącej umowy, możemy zostać poproszeni o zwrot ulg, które zostały nam udzielone.

Wypowiedzenie umowy NC+ – wzór

W sieci znajdziemy niejeden gotowy wzór wypowiedzenia umowy dla NC+, Canal+ i innych usługodawców. Zanim jednak z niego skorzystamy, upewnijmy się, że jest tam miejsce, aby wpisać imię i nazwisko, numer umowy, numer kontaktowy, oświadczenie o rezygnacji i odręczny podpis. Tylko po wypełnieniu tych pól, wypowiedzenie będzie ważne.

Wypowiedzenie umowy NC+ przez Internet

Czy możliwe jest wypowiedzenie umowy NC+ przez Internet? Jak się okazuje, na nowej platformie Canal+ abonenci mogą skorzystać z tego rozwiązania. Trzeba jednak posiadać skan lub zdjęcie podpisanego wypowiedzenia. Wówczas wystarczy zalogować się do Strefy CANAL+ i przesłać dokument korzystając z dostępnego formularza kontaktowego.


Sprawdź też jak złożyć wypowiedzenie umowy w UPC.

Kara za zerwanie umowy NC+

Abonenci, którzy planują zakończyć swoją przygodę z Canal+ czy też NC+, zastanawiają się, jaka jest kara za zerwanie umowy. W pierwszej kolejności warto zajrzeć do warunków umowy, które powinny określać, jakie konsekwencje mogą nas czekać w takim przypadku. Sytuacja może wyglądać różnie, zależnie od tego, czy korzystaliśmy z oferty promocyjnej. Najczęściej Canal+/NC+ wymaga, aby zostały zwrócone ulgi, które otrzymaliśmy w ramach podpisywania umowy.

Jak napisać wypowiedzenie umowy w NC+?

W przypadku dostawców usług telewizyjnych, większość dostawców wymaga od abonentów rezygnacji w formie pisemnej. Prawidłowo napisane wypowiedzenie umowy w NC+, powinno w zasadzie zostać skierowane do Canal+, które będzie aktualnym adresatem takiego oświadczenia. Przygotowując dokument, należy uzupełnić go o informacje takie jak:
• nasze imię i nazwisko,
• numer umowy,
• numer kontaktowy,
• treść oświadczenia o rezygnacji,
• własnoręcznie złożony podpis.


Jeżeli na naszym koncie została nadpłata, możemy również wskazać numer rachunku, na który ma być zwrócona lub przenieść środki na inne konto.
Po uzupełnieniu formularza, należy doręczyć go do dostawcy. Można zrobić to przez Internet, logując się do Strefy CANAL+ i wysyłając skan lub zdjęcie. Drugą opcją jest złożenie wizyty w najbliższym salonie Canal+.

Wreszcie mamy też możliwość przesłania wypowiedzenia umowy za internet listem poleconym na adres:
CANAL+ Polska S.A.
skr. poczt. 8
02-100 Warszawa

Pobierz wzór wypowiedzenia w NC+ (PDF)

Czy trzeba oddać dekoder NC+?


Po rozwiązaniu umowy z NC+/Canal+, wypożyczony dekoder należy zwrócić. Sprzęt możemy oddać w najbliższym salonie Canal+ lub w punkcie serwisowym.

Zgłaszanie awarii

Numer telefonu do działu technicznego czynny 365 dni w roku przez całą dobę.

Koszt połączenia zgodny z cennikiem Operatora.