Kup Usługi

JMDI jest dostawcą Internetu światłowodowego, telewizji oraz telefonii komórkowej i stacjonarnej. Z jego usług korzystają klienci indywidualni i biznesowi. Na rynku działa od około 20 lat, jednak nie zmienia to faktu, że podobnie jak każda inna firma, nie jest w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich użytkowników. Jeśli okaże się, że oferta operatora nie jest tym, czego się spodziewaliśmy lub chcemy po prostu zmienić dostawcę, musimy dowiedzieć się, jak wygląda wypowiedzenie umowy w JMDI. Kilka słów na ten temat poniżej.

Wypowiedzenie umowy JMDI – wzór


Jeżeli chcemy skutecznie wypowiedzieć umowę u operatora JMDI, musimy złożyć osobiście lub przesłać listem poleconym, stosowane oświadczenie. Jak jednak powinien wyglądać taki dokument? Wzór wypowiedzenia umowy u rozmaitych dostawców usług, można bez problemu znaleźć w Internecie. Należy wypełnić go swoimi danymi, które umożliwią odbiorcy identyfikację nas jako klienta. Tutaj pomoże więc numer abonenta lub numer umowy. Oczywiście należy również dołączyć swój podpis. W przeciwnym wypadku, taki dokument będzie nieważny.

Pobierz wzór wypowiedzenia u operatora JMDI (PDF)

Wypowiedzenie umowy z winy operatora Internetu – czy to możliwe?

Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest wypowiedzenie umowy z winy operatora internetu. Dobra wiadomość jest taka, że owszem, istnieje taka opcja. Wcale nie musimy być wierni jednemu dostawcy, jeśli dokuczają nam częste awarie, a usługa nie jest świadczona tak, jak powinna. Wówczas mamy prawo do reklamacji. Jak jednak zostanie ona rozpatrzona, to już druga kwestia. Właśnie dlatego taką reklamację należy poprzeć odpowiednimi dowodami, które ułatwią jej przyjęcie przez operatora. Zdjęcia czy filmy, a także np. opinia specjalisty mogą tutaj być pomocne.

W przypadku JMDI, furtka do złożenia wypowiedzenia może otworzyć się również w momencie, kiedy dostawca znacząco zmienia regulamin lub naszą umowę. Wówczas zostajemy powiadomieni i jeśli nie akceptujemy nowych warunków, do dnia wejścia ich w życie, możemy złożyć naszą rezygnację. Jeśli tego nie zrobimy, JMDI uzna, że akceptujemy wprowadzone zmiany.


Sprawdź też, jak wygląda wypowiedzenie umowy w Canal Plus.

Rozwiązanie umowy z JMDI – co jest ważne?

Planując rozwiązanie umowy z JMDI, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, dzięki czemu nie narazimy się na nieprzyjemności. Po pierwsze, warto dokładnie przejrzeć umowę i sprawdzić, kiedy kończy się okres świadczenia usług. Jeśli nie chcemy, aby automatycznie przedłużyła się na czas nieokreślony, musimy złożyć wypowiedzenie w miesiącu poprzedzającym pierwszy dzień ostatniego okresu rozliczeniowego. Oznacza to, że chcąc, aby umowa rozwiązała się z końcem września, musimy złożyć dokument najpóźniej do końca sierpnia.

Jak napisać rezygnację z usług?

Istotne jest również, aby wypowiedzenie umowy dostarczyć na piśmie i przesłać listem poleconym na adres JMDI. Można także dostarczyć je osobiście. Kluczowe jest jednak, aby prawidłowo wypełnić oświadczenie i zamieścić w nim: dane abonenckie, adres operatora, informację o rezygnacji z wybranych usług, datę oraz koniecznie własnoręczny podpis. Warto wykorzystać jeden z uniwersalnych wzorów, które znajdują się w Internecie.

Jak wycofać się z podpisanej umowy z JMDI?

Po podpisaniu umowy z JMDI, wciąż mamy możliwość, aby się z niej wycofać. Musimy jednak spieszyć się z decyzją, bowiem mamy na to 14 dni od złożenia podpisu. W tym czasie musimy dostarczyć do operatora oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Musi to być podanie złożone na piśmie i przesłane listem poleconym do siedziby firmy albo dostarczone osobiście.

Zgłaszanie awarii

Numer telefonu do działu technicznego czynny 365 dni w roku przez całą dobę.

Koszt połączenia zgodny z cennikiem Operatora.