Mieszkańcy miast takich jak Łódź, Kraków, Kutno, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Zgierz, Mysłowice, Przemyśl czy Pisz, mogą znać firmę Toya jako dostawcę telewizji kablowej, cyfrowej, Internetu oraz telefonii. Chociaż około 200 tysięcy abonentów korzysta obecnie z usług tego operatora, naturalnym jest, że część z tych osób będzie chciała zrezygnować ze swoich pakietów. Jak wygląda wypowiedzenie umowy w Toya, w momencie, kiedy firma nie spełnia naszych oczekiwań lub znaleźliśmy alternatywną ofertę? Przyjrzyjmy się temu procesowi.
Toya wypowiedzenie umowy – wzór
Rozwiązanie jakiejkolwiek umowy nie powiedzie się, jeżeli nie złożymy odpowiedniego dokumentu u operatora. Nie inaczej w przypadku wypowiedzenia umowy w Toya, gdzie potrzebny będzie nam wzór. W Internecie można znaleźć liczne wzory wypowiedzenia umowy u różnych operatorów komunikacyjnych, które należy wypełnić swoimi danymi. Warto wiedzieć, że w takim dokumencie trzeba zawrzeć swoje dane oraz wskazać jedną lub więcej usług, z których zamierzamy zrezygnować. Wpisanie numeru klienta również jest ważnym krokiem, aby pomóc operatorowi nas zidentyfikować i odnieść się do złożonego przez nas oświadczenia, więc zawczasu przygotujmy sobie tę informację.
Pobierz wzór wypowiedzenia umowy z firmą Toya
Rozwiązanie umowy Toya – o czym musisz pamiętać?
O rozwiązaniu umowy z firmą Toya najlepiej pomyśleć w momencie, kiedy kończy się określony w niej okres świadczenia usług. Wielu operatorów zastrzega sobie, że po tym jak minie termin wyznaczony w umowie, automatycznie się ona przedłuża na czas nieokreślony. W takim wypadku musimy wnioskować o rozwiązanie umowy z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli się spóźnimy, wypowiedzenie wciąż będzie możliwe, ale najprawdopodobniej cały proces opóźni się o miesiąc.
Toya wymaga od swoich abonentów, aby zachowali miesięczny okres wypowiedzenia. Zatem jeśli chcemy, aby umowa wygasła np. z ostatnim dniem września, powinniśmy złożyć dokument najpóźniej w ostatnim dniu sierpnia. Jeśli zrobimy to 1 września, może się okazać, że w październiku również będziemy musieli jeszcze pozostać abonentami Toya.
Toya wypowiedzenie umowy – Internet
Chcąc złożyć wypowiedzenie umowy na Internet w Toya, trzeba przede wszystkim sprawdzić, kiedy kończy się okres korzystania z usług dostawcy. Wówczas musimy wypełnić odpowiedni dokument, w którym znajdą się nasze dane jako abonenta oraz prośba o uwzględnienie rezygnacji z usługi Internetu. Taki dokument trzeba złożyć z miesięcznym wyprzedzeniem, aby umowa nie uległa automatycznemu przedłużeniu.
W przypadku, kiedy korzystamy z Internetu na umowie na czas nieokreślony, u operatora Toya również obowiązuje nas miesięczny okres wypowiedzenia. Ważne jest, aby jednak dokładnie przeczytać umowę i upewnić się, że według jej warunków, dostawca nie będzie miał względem nas żadnych roszczeń. Często okazuje się, że np. umowy na warunkach promocyjnych mają nieco inne zapisy związane z rezygnacją.
Sprawdź też jak przebiega wypowiedzenie umowy z JMDI.
Czy można zerwać umowę z Toya?
Mało który operator patrzy przychylnie na abonentów, którzy chcą przedwcześnie zerwać umowę. Właśnie dlatego często w dokumencie tym znajdują się zapisy o karach czy ewentualnych konsekwencjach, jakie czekają za niedotrzymanie warunków. Należy więc dokładnie przejrzeć umowę podpisaną z Toya lub skontaktować się z konsultantem operatora, który odpowie na nasze pytania w tej kwestii. Nie powinno jednak być problemu z zerwaniem umowy, która uległa przedłużeniu na czas nieokreślony. Wówczas należy jedynie zachować miesiąc wypowiedzenia.
W jaki sposób złożyć wypowiedzenie w Toya?
Wypowiedzenie w Toya należy złożyć w formie pisemnej. Można w tym celu skorzystać z dostępnych w Internecie wzorów. Po wypełnieniu dokumentów należy przesłać je na adres:
TOYA Sp. z o.o
ul. Łąkowa 29,
90-554 Łódź,
Warto pamiętać również, że wypowiedzenie nie będzie ważne, jeśli nie załączymy naszego podpisu!