Kup Usługi

Niekiedy zdarza się, że wybrany dostawca mediów nie spełnia naszych oczekiwań. Czasem też trafiamy na lepsza ofertę lub po prostu chcemy ograniczyć wydatki i pozbyć się usług, z których nie korzystamy. Warto wówczas wiedzieć, jak należy postępować. Jak zatem wygląda rezygnacja z Internetu T-Mobile? O tym poniżej.

T-Mobile – wypowiedzenie umowy na usługi sieci


W kwestii rezygnacji z konkretnych usług, zazwyczaj wszystko mamy na papierze, choć niestety czasem drobnym druczkiem. Wypowiedzenie umowy z T-Mobile, podobnie jak w przypadku większości umów telekomunikacyjnych, może różnić się w zależności od warunków zawartej umowy oraz obowiązujących przepisów prawa. Pierwszym krokiem powinno być zapoznanie się z warunkami umowy, którą podpisaliśmy z T-Mobile. Tam powinny znajdować się informacje dotyczące okresu trwania umowy, ewentualnych kar umownych za wcześniejsze zakończenie oraz terminu wypowiedzenia. Można również skontaktować się z konsultantem sieci, jednak wówczas trzeba liczyć się z tym, że porada może przerodzić się w rozmowę sprzedażową.

Rezygnacja z umowy T-Mobile – jak to wygląda?


Podstawą do rozwiązania umowy z T-Mobile powinno być pismo, które składamy bezpośrednio u operatora. Można w tym celu wybrać się do najbliższego salonu, jednak sprawdzi się również klasyczna poczta. Z racji, że coraz więcej spraw obecnie załatwiamy elektronicznie, możemy także przesłać wypowiedzenie umowy w T-Mobile przez internet. W internecie i na stronie T-Mobile można znaleźć wzór wypowiedzenia umowy, więc warto z niego skorzystać i mieć pewność, że prawidłowo przygotowało się pismo.

T-Mobile – wypowiedzenie umowy na czas określony i nieokreślony


W przypadku wypowiedzenia umowy na czas określony z T-mobile, musimy zadbać o to, aby sprawdzić dokładnie, jakiego dnia kończy się umowa oraz jaki jest okres wypowiedzenia. Jest to na ogół 30 dni od dnia złożenia wypowiedzenia, jednak należy pamiętać, że umowa wygaśnie dopiero po zakończeniu cyklu rozliczeniowego, który rozpoczyna się po dniu dostarczenia dokumentu. Jeżeli natomiast posiadamy umowę na czas nieokreślony, skończy się ona równo miesiąc po pisemnej rezygnacji z Internetu T-Mobile, niezależnie od cyklu rozliczeniowego.

Sprawdź też, jak wygląda wypowiedzenie umowy w Toya.

Jaki jest okres wypowiedzenia umowy w T-Mobile?


Okres wypowiedzenia umowy w T-Mobile to jeden miesiąc przed końcem czasu jej trwania. Należy zadbać o to, aby pisemną rezygnację złożyć w terminie. Opieszałość w tej kwestii może zakończyć się dla nas przedłużeniem umowy na czas nieokreślony. W takim jednak wypadku, okres wypowiedzenia ponownie wynosi miesiąc.

Na jaki adres wysyłać wypowiedzenie umowy w T-Mobile?


Chociaż wypowiedzenie umowy w T-Mobile można dostarczyć do salonu operatora, który znajduje się w pobliżu, nie jest to najchętniej wybierana droga. Możemy zatem postawić na tradycyjną pocztę i przesłać dokument na adres:

T-Mobile Polska S.A.
Siedziba: ul. Marynarska 12,
02-674 Warszawa

Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby skan lub zdjęcie przesłać za pomocą maila na adres Biura Obsługi Abonenta: boa@t-mobile.pl.

Czy można zerwać umowę w T-Mobile?

Jeśli chodzi o zerwanie umowy abonamentowej z T-Mobile, musimy się liczyć, że w jej zapisach są przewidziane dla nas nieprzyjemne konsekwencje np. kary umowne. Najlepiej zgłosić się do operatora poprzez biuro obsługi klienta i zapytać, z czym będzie się wiązał taki proces, biorąc pod uwagę to, na jakie warunki zgodziliśmy się, podpisując umowę.

Ile kosztuje zerwanie umowy z T-Mobile?

Przedwczesne zerwanie umowy z T-mobile może okazać się kosztowne. Jeśli rozwiązanie nastąpi z naszej inicjatywy lub winy, operatorowi przysługuje roszczenie, którego wysokość może sięgać nawet 1000 zł. Warto jednak upewnić się, co dokładnie nam grozi, wnikliwie czytając umowę lub kontaktując się z obsługą klienta.

Zgłaszanie awarii

Numer telefonu do działu technicznego czynny 365 dni w roku przez całą dobę.

Koszt połączenia zgodny z cennikiem Operatora.