Kup Usługi

Spędzanie wolnego czasu przed telewizorem to jedna z najpopularniejszych i łatwo dostępnych form rozrywki. Ulegają jej wszyscy ? młodsi oraz starsi. Korzystamy z licznych programów telewizyjnych, popularnych seriali czy wydarzeń sportowych. Możliwości jest tak wiele, że każdy, nawet najbardziej wybredny klient, znajdzie coś dla siebie. Nic więc dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na bardzo rozbudowane pakiety programów połączone niejednokrotnie z dostępem do szybkiego Internetu.

Dostawcy telewizji kablowych rywalizują o klientów, dzięki czemu możemy korzystać nie tylko z atrakcyjnych ofert, ale też cieszyć się w wielu wypadkach bardzo niskimi cenami. W tym wszystkim jednak jeszcze nikt nie wymyślił dodatkowych godzin, które można doliczyć do doby. Niestety wielu z nas, mimo chęci i planowania sobie spędzania wolnego czasu przed telewizorem, nie jest w stanie tego robić. Liczne obowiązki odciągają nas od ulubionych programów lub seriali. Wówczas problemem jest nie tylko brak odpoczynku, ale i straty finansowe, które trzeba ponieść z powodu niekorzystania z kanałów, za które trzeba płacić. Nic więc dziwnego, że w Internecie coraz częściej spotkać się można z pytaniem: jak zrezygnować z usług UPC?

UPC – wypowiedzenie umowy przez Internet

UPC to jeden z najpopularniejszych dostawców telewizji oraz Internetu. Z usług wspomnianej firmy korzysta bardzo wielu Polaków. Być może i Ty jesteś jednym z nich. Często jednak część z tych, którzy są jeszcze klientami UPC, z różnych powodów, musi myśleć o rezygnacji z usług. Bardzo wygodnym sposobem na wypowiedzenie umowy jest zrobienie tego przez Internet – bez konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu na stanie w kolejkach. Jak tego dokonać? Logując się na stronie UPC, wystarczy skorzystać z czatu oraz pomocy konsultanta. Informując go o swoich zamiarach, należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez pracowników firmy. Zastanawiasz się pewnie, czy da się wypowiedzieć i rozwiązać umowę bez kary finansowej? Na szczęście jest taka możliwość, ale powodzenie tej misji uzależnione jest od tego, w którym momencie chcesz zrezygnować z usług dostawcy.

UPC – wypowiedzenie umowy bez kary. Czy to możliwe?

Jeżeli podpisałaś umowę na czas określony, to niestety jej zerwanie wiązało się będzie z koniecznością poniesienia kosztów za odstąpienie od niej przed końcem jej trwania. Na szczęście dla każdego, kto ma umowę na czas nieokreślony mamy bardzo dobrą wiadomości: rezygnacja z usługi możliwa jest bez kary umownej! Aby skorzystać z takiego rozwiązania, należy skontaktować się z pracownikiem firmy drogą internetową, telefonicznie lub na piśmie, z prośbą o rozwiązanie umowy. Jeżeli zrobisz to na przykład 5. stycznia, to koniec usługi, bez ponoszenia dodatkowych opłat, przypadał będzie na 1. marca. Wówczas musisz zapłacić jeszcze za styczeń oraz luty. Po tych dwóch miesiącach Twoja umowa z UPC przestaje obowiązywać, a Ty, zgodnie z prawem, nie ponosisz z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Sprawdź usługę internetu od Netii!

Jaki jest okres wypowiedzenia umowy UPC?

Okres wypowiedzenia umowy z firmą UPC zależy od rodzaju podpisanej umowy oraz obowiązujących w niej warunków, na które się zgodził klient. W przypadku umowy na czas nieokreślony, okres wypowiedzenia wynosi zwykle 30 dni. Warto jednak dokładnie przeczytać posiadaną umowę oraz zawarte w niej paragrafy, aby upewnić się, że przestrzega się okresu wypowiedzenia zgodnie z obowiązującymi zapisami. W umowach na czas określony, zazwyczaj obowiązuje termin do momentu wygaśnięcia umowy.

Ile wynosi kara za zerwanie umowy z UPC?

Kara za zerwanie umowy z UPC może różnić się w zależności od konkretnej sytuacji oraz rodzaju umowy. W przypadku zerwania umowy przed zakończeniem okresu wiąże się to często z opłatami. Wysokość kar jest ustalana w oparciu o warunki podpisanego kontraktu oraz pozostały okres zobowiązania. Zanim podejmiesz decyzję o zerwaniu zobowiązania, zalecamy dokładne zapoznanie się z warunkami umowy oraz polityką opłat, która została przewidziana na taką ewentualność. To bardzo ważne, by podejmować takie decyzje świadomie. Nieprzemyślane zerwanie umowy może skutkować niemiłymi konsekwencjami, także finansowymi, które mogą być sporym obciążeniem dla budżetu.

Chcesz rozwiązać umowę z East&West? Zajrzyj do pozostałych wpisów!

Jak rozwiązać umowę z UPC przed terminem?

W niektórych sytuacjach życiowych zachodzi konieczność rozwiązania umowy z operatorem telewizji, czy internetu np. UPC przed terminem. W tym celu, warto wówczas skontaktować się z obsługą klienta UPC. Wynika to z faktu, że procedury i warunki takiego rozwiązania mogą się różnić w zależności od rodzaju umowy oraz obowiązujących przepisów. Przed podjęciem takiej decyzji, zaleca się dokładne zapoznanie się z umową i rozmowę z przedstawicielem obsługi klienta, by skrupulatnie dopełnić wszystkich zobowiązań wobec operatora.

Jak rozwiązać umowę z UPC przez internet?

Rozwiązanie umowy z UPC przez internet może być możliwe, jednak procedura i dostępność tej opcji mogą się różnić w zależności od lokalizacji oraz obowiązujących regulacji. W przypadku chęci rozwiązania umowy online, zaleca się zalogowanie się na swoje konto klienta na stronie UPC lub skorzystanie z dostępnych formularzy lub komunikatorów. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze wszystkie rodzaje umów i sytuacje mogą być obsługiwane online, dlatego najlepiej skonsultować się z przedstawicielem firmy, aby uzyskać dokładne informacje na temat procedury rozwiązania umowy przez internet.

Zgłaszanie awarii

Numer telefonu do działu technicznego czynny 365 dni w roku przez całą dobę.

Koszt połączenia zgodny z cennikiem Operatora.